Error occured while retrieving the facebook feed

Łasica to gra dla 2 do 4 osób w klimacie korporacyjnym w oparach ironii i szyderstwa. Poznaj jej zasady

Zamów Łasicę

Łasicę możesz zakupić w sklepach internetowych, między innymi w Rebel.pl. Jeden zestaw kart kosztuje 49 zł. Kliknij tutaj.

Materiały prasowe do pobrania tutaj.

Zasady gry w Łasicę

Zasady gry w Łasicę

Łasica jest grą dla 2, 3 lub 4 graczy. Zestaw, który masz w ręku, pozwala na grę 2 graczy naraz. Aby zagrać w 3 lub 4 osoby, konieczne jest posiadanie dwóch różnokolorowych zestawów. Zestaw składa się z trzech talii różniących się kolorami: dwóch talii dla graczy i jednej interesariuszy.

Jak zacząć

1. Podziel zestaw kart na 3 talie według kolorów. Dwie talie dla graczy i jedną talię interesariuszy. Gra toczy się właśnie o nich.

2. Gra toczy się w czterech rundach. W każdej rundzie na przemian kładzie się po 5 kart. Zaczynamy rundę pierwszą.

3. Wylosuj dwóch interesariuszy i połóż ich na stole rysunkiem do góry. Każdy interesariusz ma określoną liczbę punktów. Suma tych punktów zdecyduje o zwycięstwie na koniec gry.

4. Gracze losują po 10 kart ze swojej talii. Tymi kartami będą grali w pierwszej rundzie. Na początku każdej kolejnej rundy każdy gracz wylosuje następne 5 kart ze swojej talii.

5. Pierwszy gracz dokłada jedną ze swoich kart do wybranego interesariusza. Możesz dokładać wyłącznie do pasujących kolorów na krawędziach. Jeżeli dokładasz kartę do dwóch, trzech lub czterech innych, to jej wszystkie krawędzie muszą pasować kolorami. W razie potrzeby możesz odwrócić kartę do góry nogami, nie możesz jednak odwracać kart o 90 stopni. Każda karta gracza ma pewną liczbę punktów. To suma tych punktów zdecyduje na koniec rundy, kto wygrał danego interesariusza.

6. Teraz drugi gracz dokłada kartę. Możesz kartę dołożyć bezpośrednio do interesariusza, albo do innej karty leżącej przy nim. Jeżeli na karcie napisana jest specjalna instrukcja, to w momencie dokładania jest ona wykonywana.

7. Po dołożeniu po 5 kart runda się kończy. Wówczas gracze podliczają punkty na kartach dołożonych do każdego interesariusza. Kto zebrał więcej punktów, ten wygrywa danego interesariusza. Jeżeli jest remis lub wybrano kartę Druga Kadencja, to interesariusz zostaje do następnej rundy. Karty graczy przy wygranych interesariusza odkłada się na bok.

8. W drugiej rundzie obaj gracze losują po 5 kolejnych kart.

9. Następnie losujesz i kładziesz na stole kolejnych 2 interesariuszy. Jeżeli jakiś pozostał z poprzedniej rundy, to teraz mamy trzech na stole.

10. W ten sposób gra toczy się do czwartej rundy. Na koniec gracze podliczają punkty ze zdobytych interesariuszy. Wygrywa ten, który uzyskał najwięcej punktów.

Zasady dla 3 i 4 graczy

Jeżeli dysponujesz dwoma zestawami kart o różnych kolorach, możesz zagrać w 3 lub 4 osoby. Różnica polega jedynie na tym, że na początku każdej rundy dokładasz trzech interesariuszy przy trzech graczach, albo czterech przy czterech graczach.

Uwaga, na odwrocie talii interesariuszy wydrukowane są liczby od 0 do 100. Te liczby nie mają nic wspólnego z grą Łasica. Są one elementem techniki estymowania pracy w projekcie – tzw. Poker Planning.